Gökçeada’da Nerelere Gidilir

Ülkemizin  güzel adalarından olan Gökçeada’ya kısa bir deniz yolculuğuyla rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi haftada iki gün İstanbul-Gökçeada uçak seferleri de diğer bir ulaşım yoludur.

Gökçeada Gezilecek Yerler

Tatil için neden Gökçeada ?

Şöyle ki :  mükemmel bir tarihe ev sahipliği yapan bu güzel ada  gemiden veya uçaktan inenleri, ilk başta hayal kırıklığına uğratır gibi olur. Bu da biraz kurak coğrafyasından kaynaklanır. Ancak bunun yanında ada da ilk seyahatten sonra gezilip görüldükçe bu cennetin güzellikleri ortaya çıkar.

Adada bulunan Aydıncık plajı, Laz koyu, Yuvalı plajı, gizli liman, Yıldız Koy ve Marmaros başta olmak üzere denize girebileceğiniz plajları ve sayısız güzellikleri vardır.

Gökçeada Plajları

Marmaros : adamızın kuzey kesimlerinde denize girilebilecek nadir yerlerdendir.

Yıldız koy : Yıldız koyda adamızın kuzey kesimlerinde bulunmasına rağmen akvaryum gibi deniziyle, ziyaretçilerini büyüleyen bir koydur.

Yuvalı plajı : Adamızın güney kıyısında bulunur ve sahil şeridi tamamen ince kumdan oluşur.

Laz koyu : Bu da güney cephesinde bulunan  küçük ve şirin bir koydur.

Aydıncık plajı : Adamızın günü birlik seyahatçilerine ev sahipliği yapan tek plajıdır. Günü birlik tesisler de konaklama oldukça ekonomik ve rahattır.

Gizli liman : Gizli liman, adanın en batı ucunda bulunan ve cennetten bir yer gibidir. Tertemiz denizi hoş dalgalarla sahile vururken  saf kumdan sahili sizi bekleyen bir başka yer.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir